Obudowy przeciwwybochowe do terminali LNG
Obudowy przeciwwybochowe do terminali LNG to obudowy Ex wykonane z poliestru, aluminium i stali nierdzewnej z certyfikatem ATEX, które chronią elementy elektroniczne w obszarach zagrożonych wybuchem.
Obudowy przeciwwybochowe do terminali LNG wykorzystywane są do budowy skrzynek połączeniowych z certyfikatem ATEX.
Czym są Terminale LNG?
Terminal LNG to infrastruktura służąca do odbioru, magazynowania, skraplania i dystrybucji gazu ziemnego skroplonego (LNG). Gaz ziemny skroplony jest produktem, który powstaje poprzez chłodzenie gazu ziemnego do temperatury -162°C, co sprawia, że jego objętość zmniejsza się około 600-krotnie w porównaniu z gazem w stanie gazowym przy temperaturze i ciśnieniu standardowym.
Jakie rozwiązanie proponuje ROSE Systemtechnik?
Jako doświadczony specjalista w zakresie obudów przeciwwybuchowych, ROSE Systemtechnik opracowuje i produkuje systemy obudów Ex do tych celów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie, pierwszy niemiecki terminal LNG w Wilhelmshaven został w trakcie budowy wyposażony również w obudowy Ex e wykonane z poliestru firmy ROSE.
Nasze rozwiązania w zakresie obudów posiadają wszystkie odpowiednie atesty i są od dziesięcioleci stosowane w przemyśle naftowym i gazowym na całym świecie. Posiadają certyfikaty zgodne m.in. z dyrektywami ATEX i IECEx oraz podlegają ścisłym kontrolom jakości. ROSE oprócz obudów Ex oferuje również stacje kontrolne Ex. W razie potrzeby przyciski, lampki sygnalizacyjne, przełączniki itp. są zintegrowane w obudowach zgodnie z wymaganym stopniem ochrony.
Czym jest gazowa strefa zagrożona wybuchem?
Strefa zagrożona wybuchem gazem (ang. Hazardous Area or Explosive Atmosphere) to miejsce, w którym istnieje ryzyko wybuchu spowodowanego obecnością gazów, par, pyłów lub mgieł palnych. Takie substancje łatwopalne mogą się zapalić lub eksplodować, gdy zostaną wystawione na źródła zapłonu, takie jak iskry, otwarty ogień, gorące powierzchnie, łuki elektryczne lub urządzenia generujące ciepło lub iskry.
Strefy zagrożone wybuchem gazem są zwykle obecne w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, gazowym, naftowym i innych przemysłach, w których produkowane lub przechowywane są substancje łatwopalne. Aby zapobiec wybuchom, w takich miejscach stosuje się specjalne procedury bezpieczeństwa, w tym m.in. określenie stref zagrożenia, stosowanie odpowiedniego sprzętu i narzędzi o niskim ryzyku wybuchu, przestrzeganie procedur postępowania w strefach zagrożonych wybuchem, regularne inspekcje i konserwacja sprzętu, szkolenie personelu i utrzymywanie odpowiedniej wentylacji i izolacji przestrzeni roboczych.
Dodaj komentarz